Manşet

+90 Hayalinizdeki Ürünleri Gerçeğe Dönüştürüyor

3d-yazıcı

3 boyutlu yazıcı teknolojisi 2010’lu senelere damgasını vuran büyük bir teknolojik gelişim. Teknoloji geliştikçe 3 boyulu yazıcılarında kullanım alanları oldukça artıı. Artan bu kullanım alanları sayesinde piyasadaki talep de buna doğru orantılı artınca yepyeni bir sektör doğmuş oldu: 3B Fabrikalar. +90 bu sektörde Türkiye’de ilk dünyada ise sayılı kuruluşlardan biri. 2005 yılından bu yana 3B baskı teknolojisi modelleri gerçeğe dönüştüren +90, kısa sürede birçok müşteri ednmiş ve sektörünün lideri haline gelmiştir. Yüksek düzeyde yatırımları ve ileri mühendislik deneyimiyle sektördeki benzerlerinden sıyrılan +90, müşteri memnuniyetini ön planda tutmaktadır.

Konsept model üretimi başta olmak üzere son tüketiciye ulaşan ürünler, özel isteklere göre tasarlanan ürünler gibi çeşitli alanlarda üretim yapan +90 bunun yanı sıra acil ihtiyaçları karşılamak üzere parça üretimleri de gerçekleştirmektedir. İhtiyaçlara göre şekillenen çeşitli yöntemlerle her ihtiyaca uygun üretim yapabilen +90 farklı sektörlerden farklı müşterileri yaratılarıyla cezbediyor. Kullanılan yöntemler arasında dayanıklılığın ön planda olduğu bir üretim modeli benimsenecekse FDM adı verilen Fused Deposition Modeling kullanılırken detayın ön planda olduğu ince işçilik gerekiyorsa Voxel jet teknolojisi kullanılıyor. Bunun yanında Polyjet, SLS, DMLS, SLA gibi 3B dünyanın aşina olduğu teknolojileri de bünyesinde barındıran +90 en güncel teknolojileri müşterilerine sunuyor. Bunun yanı sıra üretim sürecinde farklı materyalleri ürünlerini yaratıken kullanabilen +90 farklı amaçlarla üretilen birçok nesneyi amacına uygun bir şekilde yaratabiliyor.

Ürünler hazırlandıktan sonra kusursuzluğu sağlamak amacıyla isteğe göre boyai epoksi ve zımpara gibi çeşitli işlemler uygulanarak son alıcısına teslim ediliyor. Aralarında çeşitli üniversiteler, araştırma ve geliştirme merkezleri gibi çeşitli kuruluşların bulunduğu müşterilerine farklı çözümler sunan +90, 3 boyutlu yazıcı teknolojisine ulaşımı olmayan firma ve kişilere bu alanda en iyi hizmeti ulaştırıyor. Kişi ve kurluşlar gerekli doküman ve materyalleri +90’a sağladıkları takdirde ürünleri, gelişmiş teknolojilerle donatılmış 3B fabrikada üretilerek onlara ulaştırılabiliyor. 3D piyasasında adından oldukça bahsettiren hatta birçok televizyon kanalında bile haber konusu olan Deniz Karaşahin’in Medikal Atel’i tasarım ve dayanıklılığı biyolojik iyileşme ile entegre ederek 3B yazıcı teknolojisinin en iyi şekilde kullanımları arasına girmeyi başardı. Bu tarzda üretimleri kolaylıkla yaratabilen +90 her kesimden müşterinin ihtiyacına uygun çözümler sunuyor.

Bu yazıya bir tepki verebilirsiniz
  • Muhteşem
  • Eğlenceli
  • Üzgün
  • Kızgın
  • Sıkıcı
  • Şaşkın